Tuğla Fiyatları 2014

Tuğla Fiyatları Şehire farklılık göstermektedir.

Tuğlalar,  kullanılan ilk yapı malzemesidir. Tuğla su ile kilin ateşle pişirmesi ile yapılmıştır.  Tuğla yapımına uygun olan alüvyonlu toprakların olduğu nehir kenarlarıdır. İlk tuğla Mezopotamya uygarlığında kullanılmıştır.  Teknoloji ilerledikçe tuğla çeşitleri artmış, bunun yanında tuğla fiyatları birbirinden farklılık göstermiştir. Tuğlanın ebatlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Yatay delikli tuğlalar , düşey delikli tuğlalar, asmolen çeşitleri , ısı yalıtımlı tuğlaları , baca tuğlaları , kalorifer baca tuğlaları , harman tuğlaları  ve tuğlanın bir başka çeşidi olan kiremit fiyatları  farklılık göstermektedir. Tuğla üretimine elverişli topraklar, milli kil olarak anılmaktadır. Bu topraklar demir, silis ve karbon bakımından zengindir. 

Tuğla ve kiremit üretimi için kullanılan killer, genellikle rutubetli ve elastik  bir kıvamda, bazen kuru ve toz haline getirilebilir bir şekilde, bazen de kis menşeli olarak bulunmaktadır. Dolayısıyla maden ocaklarından elde edilen ve fabrikalara  getirilen kil, gerek boyut olarak gerekse bileşim olarak uygun özelliklere sahip olması için bir dizi ön hazırlıktan geçmesi gerekmektedir.  Hammaddenin işlenebilir olabilmesi için öncelikle öğütme işleminin yapılması gerekmektedir. Hammaddenin homojen bir malzeme olması, plastiklik ve kohezyon özelliklerinin gerçekleşebilmesi için iyice ufalanması gerekir.  Bu amaçla çeşitli makinelerle içindeki iri taşlar, çöpler ayıklanmaktadır. Ayrıca istenilen inceliğe  kadar da ufalanmalıdır.  Homojen bir kil hamuru elde edebilmek için, kilin yeterli miktarda su ile birlikte ezilerek karıştırılması gerekmektedir. Kile azar azar su ilave edildiğinde plastikliği bir miktar daha artmaktadır. Su ekleme işlemi öğütme öncesinde yapılabildiği gibi, öğütme sonrasında da yapılmaktadır. Dinlendirme ise hammadde hazırlama aşamalarının en önemlisidir. Ayrıca üretilen malzemenin kalitesini etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir. Çamur dinlenme esnasında direnç kazanmaktadır. Dinlendirme işlemi de öğütme işlemlerinden önce ya da sonra yapılabilmektedir.

 

Fabrikamız 12 ay üretim yapabilmektedir.Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

About Emek Tuğla Fabrikası

EMEK TUĞLA FABRİKASI 1979 yılından bugüne dek tuğla imalat sektöründe ‘devamlı kalite’ prensibinden hiç ödün vermeden gerçekleştirmiş olduğumuz, Marmara bölgesinden DOĞU Karadeniz'e kadar İÇ Anadolu bölgesinde özellikle ANKARA'DA On binlerce yapıya güven ve huzur ile imzamızı attık. İlkemiz: Müşteri memnuniyetini ve kaliteli üretim politikasını benimsemiş bir kuruluş olmakla beraber 100.000 adet/gün kapasitede çalışan fabrikamızla her yılın 12 ayı hizmet vermekle gurur duyuyoruz. İstanbul'dan Rize'ye, Kastamonu'dan Ankara'ya kadar çok cazip tuğla teslim fiyat avantajlarıyla 12 ay 365 gün hizmetinizdeyiz ! Türkiye'nin her noktasına hizmet veriyoruz... http://www.emektugla.com
Bu yazı tuglafiyatlari içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s